KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Událostech, komentářích k problematickému suchu, které poslední roky trápí Českou r
Zpět

Marian Jurečka v Událostech, komentářích k problematickému suchu, které poslední roky trápí Českou republiku

Přidáno 25. 4. 2019
Ilustrační foto
ČT24

Českou republiku trápí v posledních letech období sucha, kapacita vodních zdrojů je vyčerpaná. Podle ministerstva zemědělství je hladina podzemních vod pod normálem a vodárenské zdroje z mělké podzemní vody jsou i pro letošní rok ohrožené. Stabilizovat situaci může trvat několik let.

„Ten problém je opravdu velice vážný. Bohužel spousta lidí si to úplně neuvědomuje, protože pořád jim teče voda z kohoutku, když ráno otočí. Ale už i v loňském a předloňském roce zasáhla tato nepříznivá situace stovky obcí, do kterých se voda dováží, do těch vodojemů, ze kterých se potom rozvádí do domů. A především to sucho není záležitost jednoho roku, ale je to důsledek klimatické změny, která probíhá a tady si myslím, že dostatečně si politici, možná i dnešní vláda dostatečně neuvědomuje hrozbu klimatické změny, která tady je teď pro nás, ale i pro budoucnost,“ řekl v Událostech komentářích Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií