KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Událostech, komentářích k aktuální epidemiologické situaci
Zpět

Marian Jurečka v Událostech, komentářích k aktuální epidemiologické situaci

Přidáno 9. 10. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Premiér Andrej Babiš jednal prostřednictvím videohovoru ve čtvrtek s předsedy parlamentních stran. Hlavním tématem byla současná epidemiologická situace. Počet nakažených v posledních týdnech v České republice strmě roste a ministerstvo zdravotnictví vydalo nová opatření, která opět omezí provoz některých služeb. Předseda lidovců Marian Jurečka vyzval premiéra k tomuto jednání už na začátku září, kdy už bylo patrné, že vláda zaspala s přípravami na druhou vlnu. 

"Ta situace je opravdu vážná. I já apeluji na občany, aby ta opatření, která vláda vydala, dodržovali. Co mi ale zásadně chybí, je analýza dat, kdy na jejich základě bychom se dozvěděli, proč děláme jednotlivá opatření a jaká další budeme muset zavést," řekl v pořadu šéf lidovců. 

Opatření opět dopadnou na rodiče s dětmi. Podle zveřejněného průzkumu nemělo 50 % dotázaných samoživitelek v srpnu žádné finanční rezervy. Lidovci podali minulý týden návrh na navýšení ošetřovného na 80 % vyměřovacího základu a také prodloužení po celou dobu karantény či uzavření školy. "Rodiče nemohou za současnou situaci a stát jim musí pomoci," uvedl v pořadu Jurečka. 

Více zde.

kategorie Z médií