KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v nedělní Partii: Žádné laciné vymezování, ale desítky pozměňovacích návrhů a novel z
Zpět

Marian Jurečka v nedělní Partii: Žádné laciné vymezování, ale desítky pozměňovacích návrhů a novel zákonů

Přidáno 4. 1. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

První nedělní Partie Terezie Tománkové otevřela "horká" témata: Kde se stala chyba? Zhoršování epidemické situace přes přísná omezující opatření, bezprecedentní termín vyhlášení parlamentních voleb, vakcinace a připravenost České republiky na rychlé proočkování populace, daňový balíček a možné zdražování. "Pro nás jako KDU-ČSL je důležité, že se podařilo prosadit  zvýšení slevy na poplatníka a podpořit vícečetné rodiny. Zejména v současné době jsou právě rodiny s dětmi  nejvíce sociálně ohroženou skupinou," uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

V pořadu se Marian Jurečka také ohradil vůči neznalosti prezidenta v oblasti konkrétních praktických návrhů opozice. "Kdyby pan prezident sledoval naši práci, věděl by o desítkách pozměňovacích návrhů a novel zákonů, kterými se vláda následně inspirovala a se zpožděním je uvedla do praxe," reagoval Marian Jurečka. Zmínil také absenci role prezidenta jako toho, kdo vytváří prostor pro jednání a hledání společných řešení. Mluvil o zvyklostech prezidenta Václava Havla, který jednou za půl roku svolával všechny předsedy parlamentních stran, aby se pobavili o tom, jak společně najít smysluplné postupy a řešení.

Více zde.

kategorie Z médií