KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Máte slovo s Michaelou Jílkovou k povolení hranice půl promile alkoholu u cyklistů
Zpět

Marian Jurečka v Máte slovo s Michaelou Jílkovou k povolení hranice půl promile alkoholu u cyklistů

Přidáno 7. 6. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Poslance čeká rozhodnutí o senátním návrhu, který chce cyklistům povolit půl promile alkoholu. Marian Jurečka, který je členem dopravního podvýboru, je zástancem nulové tolerance alkoholu u cyklistů. Své stanovisko obhajoval v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Je povolení půl promile alkoholu ještě bezpečná hranice alkoholu u cyklistů? 

Poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka se netají, že jako Moravák má kladný vztah k alkoholu, ale nesouhlasí s tím, že by se určitý limit povolil u cyklistů, protože se tak ohrozí bezpečnost jak cyklistů, tak i ostatních. Silnice třetí třídy nejsou bezpečnější, jsou to dost často úzké cesty s malými poloměry. Řidiči říkají, že jsou méně přehledné než třeba silnice prvních tříd. Pak si také promítněme to, že o víkendu na těchto silnicích mohou jezdit i nákladní vozidla,“ uvedl. 

Na každého z nás, a to nejsem doktor, působí půl promile alkoholu jinak. Každý má jiné dispozice a říkat, že s půl promile alkoholu jsem bezpečný, tak já jako otec pěti dětí, když pojede po cyklostezce, tak netoužím na ní potkat člověka, který má půl promile,“ dodal Jurečka.

Více zde

kategorie Z médií