KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Interview ČT24: O chytré karanténě se tři měsíce mluví, ale v praxi její výsledky n
Zpět

Marian Jurečka v Interview ČT24: O chytré karanténě se tři měsíce mluví, ale v praxi její výsledky nikdo neviděl

Přidáno 5. 8. 2020
Ilustrační foto
ct24.cz
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v Interview ČT24 kritizoval nepřipravenost vlády na případnou druhou vlnu epidemie koronaviru. Výzvy opozice v této věci kabinet podle Jurečky ignoroval. „V polovině července jsme svolali mimořádnou schůzi sněmovny, kde jsme apelovali na přípravu na případnou druhou vlnu. Měli jsme dokonce konkrétní návrhy, pan ministr Vojtěch a pan premiér se nám ale vysmáli.“
„Na případnou druhou vlnu jsme jako země výrazně nepřipraveni. Pokud se přístup ministerstva zdravotnictví a dalších resortů zásadně nezmění, bude se s největší pravděpodobností opakovat situace z března a dubna. Bohužel musím říct, že nejsme na epidemii o nic víc připraveni, než jsme byli v polovině března tohoto roku,“ kritizuje Jurečka.

Během případného vypuknutí druhé vlny vidí jako nutnou důkladnou spolupráci resortů a hlavně zlepšení metodických řešení všech čtrnácti krajských hygienických správ. „Byl bych rád, aby mělo řešení nějaký řád,“ konstatoval.

Systém chytré karantény a trasování označil Jurečka za nefunkční. Vláda podle něj ještě nepředstavila žádné výsledky chytré karantény a reálně se neví, jak funguje. „Nikdo výsledky chytré karantény v praxi neviděl,“ uvedl předseda lidovců.

Více zde.
kategorie Z médií