KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: V ČR leží zhruba 250 tisíc vakcín, které byly dovezeny už před týdnem a nebyly vyočk
Zpět

Marian Jurečka: V ČR leží zhruba 250 tisíc vakcín, které byly dovezeny už před týdnem a nebyly vyočkovány. To je obrovské fatální selhání

Přidáno 19. 2. 2021
Ilustrační foto
Frekvence 1

V posledních dnech vláda nepřetržitě jedná s hejtmany a opozicí o finální podobě pandemického zákona a dalších krocích, které je potřeba v boji proti covidu-19 udělat. Jak to vidí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka? Daří se jim lépe komunikovat s vládou? Jaký má názor na vakcíny, které leží u ledu už týden? To prozradil pro Frekvenci 1.

“Řešíme teď jakým způsobem se upraví pandemický zákon, jaké budou další kroky ke zlepšení boje s pandemií. Takže si myslím, že konečně nám opravdu vláda naslouchá. Já ten pocit mám zatím dobrý, a kéž by se to podařilo udržet, aby to bylo ku prospěchu nás všech,” popsal aktuální situaci před večerním jednání vlády předseda KDU-ČSL MarianJurečka.

Důležitý je podle něj i tzv. odškodňovací zákon. “Daleko více by měl objektivně zohledňoval tu úhradu a pomoc těm firmám, kterým bylo omezeno podnikání,” uvádí. “Měli bychom pomoci těm lidem, kteří stojí před obrovským dilematem. Jestli mají padnout do dluhové pasti a nemít z čeho platit účty, popřípadě výdaje svých domácností, aby se jim ta situace lépe zvládala,” dodal předseda.

Více zde.

kategorie Z médií