KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Udělali jsme vše, aby vláda mohla brzy nastoupit, program reaguje na konkrétní výzvy
Zpět

Marian Jurečka: Udělali jsme vše, aby vláda mohla brzy nastoupit, program reaguje na konkrétní výzvy

Přidáno 4. 11. 2021
Ilustrační foto
Proglas

Koalice Spolu a Pirátů se Starosty oznámily dohodu na složení společné vlády a na jejím programovém prohlášení. Kabinet má mít 18 členů, oproti současné vládě v něm budou navíc ministři pro legislativu, pro evropské záležitosti a pro vědu, výzkum a inovace. Koalice Spolu tvořená ODS, lidovci a TOP 09 má mít deset resortů a premiéra Petra Fialu, blok Pirátů a Starostů zbývajících sedm. Hostem 13+ byl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Personální složení vlády budeme řešit na jednání stranických orgánů, proto to zatím neříkáme veřejně. Je to věc, která musí být prodiskutována a schválena těmi vnitřními orgány a není dobré, abychom to lidem, kteří o tom budou rozhodovat, vzkazovali přes média," poznamenal ke skutečnosti, že zatím není známo, kteří konkrétní politici zaujmou ministerské posty. V současnosti je jisté, jak si oba bloky – Spolu a PirSTAN – rozdělí pozice ve vládě. „Zodpovědnost za nominaci konkrétních lidí je na koalicích a jednotlivých stranách," dodal Marian Jurečka.

Programové prohlášení podle něj reaguje jak na akutní záležitosti, jako je situace kolem cen energií nebo covidu, tak i na dlouhodobější výzvy například v oblasti rodinné a sociální politiky nebo ochrany životního prostředí. „Jsem přesvědčen, že si všichni jako představitelé stran uvědomujeme situaci, ve které Česká republika je. To, že nám někteří komentátoři v médiích a někteří lidé dávali přídomek, že jsme koalice vzniklá na programu Antibabiš, pokládám za něco, co neodpovídá realitě. Když se podíváte, na čem jsme postavili své programy a co jsme v kampani komunikovali, jsou to konkrétní problémy, které trápí naše lidi a my je chceme řešit," řekl předseda lidovců.

Více zde. 

kategorie Z médií