KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Tento stav země nejsme schopni držet měsíce, ekonomicky bychom to neutáhli
Zpět

Marian Jurečka: Tento stav země nejsme schopni držet měsíce, ekonomicky bychom to neutáhli

Přidáno 7. 4. 2020
Ilustrační foto
irozhlas.cz

Ústřední krizový štáb chce prodloužit nouzový stav kvůli nákaze koronavirem do poloviny května. To je podle opozice přehnané. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu míní, že pokud bude situace vypadat jako v posledních pěti dnech, tak by se opatření měla opatrně rozvolňovat.

„Prodloužit to paušálně o 30 dnů nám přijde moc,“ říká s tím, že v případě potřeby není problém nouzový stav prodloužit o další dva týdny. Připomíná také, že nouzový stav dává vládě významné kompetence, Poslanecká sněmovna je ale v situaci, kdy například opozice nemůže předkládat návrhy zákona.

„Jsme v situaci, kdy můžeme něco doplňovat, ale nemůžeme předkládat vlastní zákony,“ vysvětluje s tím, že vláda by mohla daleko více zapojit české firmy, které se hlásí se svými nabídkami.

A pomoc živnostníkům by se podle Jurečky mohla navýšit ke 30 tisícům korunám, pamatovat by se mělo i na ty, kteří mají živnost jako vedlejší činnost. 

„Máme za KDU-ČSL plejádu návrhů. Navrhovali jsme i ošetřovné pro lidi, kteří jsou na dohodě o provedení práce, provedení činnosti, zhruba 70 tisíc lidí, kteří byli hozeni přes palubu. O toto se snažíme, za tyto lidi se bít,“ zdůrazňuje.

Více zde.

 

kategorie Z médií