KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Stydím se. Lidé po tornádu stále čekají na podporu
Zpět

Marian Jurečka: Stydím se. Lidé po tornádu stále čekají na podporu

Přidáno 9. 9. 2021
Ilustrační foto
Týdeník FORUM

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka kandiduje za koalici SPOLU. Měsíc před volbami varuje před hrozbou ze strany Ruska, Číny a spojenců Andreje Babiše z řad KSČM nebo SPD. Je přesvědčen o tom, že pokud demokratické strany budou mít většinu, prezident Miloš Zeman nakonec ustoupí a jmenuje premiéra podle ústavního pořádku.

Jaký je nejdůležitější vzkaz, který chcete předat voličům v horké fázi kampaně?
Chceme jim jasně říci, že jsou tu vážné hrozby, které se již začaly částečně naplňovat. Jde o vliv KSČM a SPD na vládu se všemi důsledky, o nárůst klientelismu a vlivu Ruska a Číny. Nebo je tady šance na změnu. My nechceme další zadlužování, jde nám o podporu místo o zaklekávání, budeme akcentovat kvalitu životního prostředí a moderní zemi. Snažíme se to zhmotnit do hesel, která jsme zveřejnili na počátku září.

Je složité dělat kampaň v trojkoalici?
Měl jsem velkou obavu. Jsem překvapen tím, jak dobře to funguje, což začíná u toho, že s Markétou a Petrem jsme schopni se domluvit, naše týmy si sedly a mám dobrý pocit.

Co je nejkomplikovanější? 
Nejvíc nás tíží byrokratická část. Dodržujeme zákon, ale v mnoha ohledech jde o obrovský nárůst administrativy. Museli jsme zásadně omezit osobní aktivity kandidátů, které nejsou schváleny celostátně.

Více zde. 

kategorie Z médií