KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Nechceme rozšiřovat ministerstva
Zpět

Marian Jurečka: Nechceme rozšiřovat ministerstva

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
Frekvence 1

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka bere volební výsledek jako koaliční. Jak dopadlo kroužkování u Pirátů a STAN nechává na nich. Koalice Spolu nemá zájem rozšiřovat ministerstva a zakládat nový rezort. V Press klubu hovořil také o stavu prezidenta nebo o růstu cen energií. 

Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu pro svých 900 tisíc klientů. „Je to opravdu vážný problém. Ceny energií enormně rostou. Vláda by tak měla dělat adekvátní kroky, a týká se to vlády současné, tak budoucí. Jednotlivé kroky si můžeme rozdělit. Jsou to kroky okamžité, tady jde například o snížení sazby DPH nebo využití voucherů. Pak tu máme řešení střednědobá a dlouhodobá - peníze, které získává stát z emisních povolenek, což je asi 20 miliard korun, měl už v letošním roce vracet domácnostem a firmám, aby dokázaly dělat úspory,“ uvedl Jurečka.

Domácnosti by si podle Jurečky měly postupem času vyrábět energii samy, a to například pomocí fotovoltaiky na střechách. „Nebude to hned. Je tu ale 1,5 milionu střech, které mají potenciál pro fotovoltaické panely. A to se samozřejmě nestihne za rok. Stát ale musí tyto investice podpořit,“ dodal Jurečka.

„Nemáme ambici zavádět nový rezort. Chceme, aby tu ale byl člověk, který bude řídit a korigovat agendu týkající se IT ve státní správě,“ uvedl lidovecký předseda.

Více zde. 

kategorie Z médií