KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Kolem výzvy pro dotace je mnoho podivných okolností
Zpět

Marian Jurečka: Kolem výzvy pro dotace je mnoho podivných okolností

Přidáno 27. 5. 2021
Ilustrační foto
Radio Z

Poslanci dnes na mimořádné schůzi projednají mimo jiné rozdělování evropských peněz nemocnicím a nynější stav očkování. U dotací kritika mířila hlavně na způsob rozdělování. Peníze dostali ti žadatelé, kteří nejrychleji klikali myší. Toto téma probral s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou moderátor Nikola Bojčev.

Ministerstvo pro místní rozvoj odmítlo zrušit spornou výzvu. Co očekáváte, že dnes na jednání Poslanecké sněmovny v této věci vyřešíte nebo aspoň uslyšíte?
 
My bychom chtěli, aby se vyjasnily okolnosti celé této výzvy. Nejen to, proč takovýmto způsobem je tam zakomponováno kritérium času, ale my jsme dostávali informace od těch, kteří byli žadateli o dalších podivnostech. Například, že se celý systém otevřel i o několik sekund dříve a někteří uchazeči tuto informaci měli a využili toho. Pak tady jsou podezření, že následně s tím pořadím bylo nějak manipulováno. Takže jsou tady i další důležité okolnosti, na které se chceme zeptat a Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zdravotnictví i sám premiér by měli říct, jak plánují ty výzvy do budoucna a zároveň, aby také orgány činné v trestním řízení se o tu věc daleko více zajímaly.
 
Více zde.

kategorie Z médií