KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Dílčí změny důchodů můžeme zavést rychle, garantovanou penzi musíme vyladit
Zpět

Marian Jurečka: Dílčí změny důchodů můžeme zavést rychle, garantovanou penzi musíme vyladit

Přidáno 7. 1. 2022
Ilustrační foto
ceskeduchody.cz

Nová vláda má v plánu rozsáhlé změny v oblasti důchodů a významnou roli při tom mají hrát děti. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v rozhovoru pro České důchody popisuje, jak rodinná politika důchody ovlivní, jak se změní důchodové pilíře a koho se novinky budou týkat. „Cílem důchodové reformy je nastavení stabilního systému férových důchodů,“ uvedl ministr v rozhovoru.

Jedním z hlavních bodů koaliční smlouvy vaší budoucí vlády je důchodová reforma. Stejnou prioritu měla i vláda předchozí. Jak chcete zajistit, aby to opět nebyla jen prázdná slova?
Naštěstí jsme všichni dnes již o hodně dál a můžeme navázat na výstupy posledních dvou důchodových komisí – předchozí Potůčkovy a té poslední, kterou vedla Danuše Nerudová, kde už v řadě aspektů byla nalezena základní politická shoda a na jejichž práci jsme se spolu s ostatními stranami také podíleli.

Je před námi ale ještě spousta práce. Musíme využít všech dobrých zákonů, které se až dosud zavedly a o kterých víme, že měly a mají podporu ve Sněmovně napříč politickým spektrem. Nechceme rušit to, co funguje a je přínosné jen proto, že to zavedla jiná vláda nebo s tím přišla jiná strana.

Naopak. Chci hledat další shodu napříč horní i dolní komorou Parlamentu a co nejrychleji posunout zákony tak, abychom mohli co nejdříve udělat maximum pro všechny, kteří se v nejbližších letech chystají na odchod do důchodu nebo v něm už nyní jsou. Ale také pro ty, co mají celý svůj aktivní život ještě před sebou a do důchodu půjdou teprve v horizontu několika desítek let.

Více zde. 

kategorie Z médií