KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Zvýšení existenčního a životního minima se propisuje do dalších osmi typů
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Zvýšení existenčního a životního minima se propisuje do dalších osmi typů podpor, které čerpají občané

Přidáno 13. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V úterý jednala tripartira, na které se probíralo několik důležitých témat, jako je například zvýšení platů ve veřejné sféře i navýšení minimální mzdy. Jak na to bude vláda reagovat? Pozvání do Událostí, komentářů přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

,,To téma, které se týká zvýšení platů ve veřejné sféře je něco, o čem jsme mluvili před dvěma měsíci. Na jednání tripartity jsme jasně deklarovali, že v pololetí, kdy budeme mít aktualizaci zákona o státním rozpočtu, že se k tomu vrátíme a budeme hledat cesty, jakým způsobem ten nárůst provést. Budeme řešit to, v jakých částkách, parametrech a na které skupiny se bude vztahovat zvýšení platů ve veřejné sféře," uvedl Jurečka.

Řeč byla také o valorizaci dávek pro samoživitele. ,,Některé formy podpor, které čerpají i samoživitelé, se odrazily ve zvýšení existenčního a životního minima. Toto zvýšení se nám propisuje do dalších osmi typů podpor, které čerpají občané. Je to asi necelých 400 tisíc lidí. Plánujeme ale i další kroky, jako je například mimořádná valorizace důchodů, zvýšená sleva na poplatníka a na dětí, případně zvýšení rodičovské. Jsme připraveni ty kroky dělat," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií