KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Záleží mi na tom, abychom rodiče podporovali v maximální možné míře
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Záleží mi na tom, abychom rodiče podporovali v maximální možné míře

Přidáno 29. 5. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Kdy a komu se bude rodičovský příspěvek zvyšovat? O tomto tématu diskutoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v nedělní Partii na Primě. Podle Jurečky by plánované změny měly být oznámeny již v průběhu června. Dodává, že se stále vede debata o tom, jak navýšení nastavit tak, aby bylo spravedlivé i vůči rodičům, kteří již rodičovský příspěvek pobírají.

„Předpokládám, že zvýšení rodičovského příspěvku by nastalo nejpozději od prvního ledna s tím, že podrobnosti a informace, kterých rodičů se bude týkat, bychom měli mít dohodnuté a zveřejněné v průběhu června. Intenzivně diskutujeme na odborné i technické úrovni, jak navýšení rodičovského příspěvku nastavit například vůči rodičům, kteří již nyní rodičovský příspěvek pobírají,“ uvádí předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

„I díky návrhu KDU-ČSL se výrazně rozrostla podpora rodičů. Navýšili jsme slevu na dani na druhé, třetí a další děti. Po roce 2021 se nám podařilo odstranit daňový bonus, který ve výsledku znevýhodňoval pracující rodiče tří a více dětí. Dovolím si také připomenout, že za poslední rok se zvýšila podpora rodičů, kteří dostávají přídavek na dítě. Záleží mi na tom, abychom rodiče podpořili v maximální možné míře, to ostatně vždy bylo prioritou KDU-ČSL,“ míní ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

„Chci rodičům umožnit velkou flexibilitu v tom, jak rychle budou rodičovský příspěvek čerpat, kdy se chtějí do vracet do práce či jak chtějí kombinovat částečné úvazky. Proto jsme od prvního února po letech debat zavedli do praxe částečné úvazky, které mají podporu ze strany státu vůči zaměstnavatelům, aby je nabízeli,“ dodává Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií