KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Za inflaci nese spoluodpovědnost vláda, která ji svými nástroji může ovliv
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Za inflaci nese spoluodpovědnost vláda, která ji svými nástroji může ovlivnit

Přidáno 23. 9. 2021
Ilustrační foto
blesk.cz

Extrémní inflace, zemědělství a honba za potravinovou soběstačností. I to byla témata dnešní předvolební debaty Blesk Zpráv, v níž koalici SPOLU zastupoval poslanec a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ten vytkl vládě například to, že neumožnila rozvoj a podporu fotovoltaiky.

„Já nechápu, proč vláda, která je většinovým vlastníkem ČEZu, schválila investiční záměry, na jejichž základě ČEZ investuje v Německu a Francii, ale u nás za posledních pět šest let nepostavil prakticky žádný obnovitelný zdroj. I to se promítá do vysokých cen energií. ČEZ tu měl dávno budovat a vláda měla podporovat fotovoltaiku na střechách rodinných domů daleko více a masivněji,“ uvedl Marian Jurečka.

Politici se v debatě věnovali také oblasti zemědělství a potravinové soběstačnosti. Podle Jurečky kvóty na potraviny cestou nejsou. „Je potřeba jasně uzákonit, aby se v institucích s veřejným zřizovatelem, jako jsou nemocnice, domovy s pečovatelskou službou, školy a školky, primárně vařilo z našich regionálních surovin a biopotravin. Nemá logiku dovážet je s obrovskou uhlíkovou stopou a dopadem na infrastrukturu,“ podotkl předseda KDU-ČSL.


Více zde. 

kategorie Z médií