KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Výsledky voleb neukazují, že by zde bylo nějaké referendum o vládě
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Výsledky voleb neukazují, že by zde bylo nějaké referendum o vládě

Přidáno 26. 9. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Marian Jurečka v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS promluvil o výsledcích komunálních a senátních voleb.

„Naši lidé vědí, že neděláme koalice s KČSM a extremisty, jako je SPD. Registruji, že v Plzni hrozí specifická situace, kdy dva lidé z kandidátky SPD přebíhají. Nevím jak to má SPD nastaveno. Prý přebíhají, aby vytvořili koalici se STAN a ANO,“ tvrdil v Partii ve vyjádření ke komunálním volbám Jurečka.

„SPD mělo v minulých volbách asi 135 mandátů, dnes jich má přes 300. KDU-ČSL má dvojnásobek, volby jsme vyhráli, nemanipulujme čísly. Výsledky mandátů zdaleka neodpovídají tomu, že by zde bylo nějaké referendum o vládě. Šlo o komunální volby, lidé v nich třeba v Rokytnici neřešili vládní politiku, ale problémy daného místa. Tak nad tím většina lidí přemýšlí,“ bránil se označení, že komunální volby jsou „referendem o vládě“. To před volbami prohlašovaly opoziční hnutí ANO a SPD.

Více zde.

kategorie Z médií