KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda je připravená zvýšit platy ve veřejné sféře
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda je připravená zvýšit platy ve veřejné sféře

Přidáno 14. 6. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí, vicepremiér a předseda KDU-ČSL poskytl rozhovor pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na Českém rozhlase. Mimo jiné promluvil například o růstu platů ve veřejném sektoru, boji s inflací a novele zákona o státním rozpočtu.

Úřednické odbory vstoupily do stávkové pohotovosti, přidávají se další. Věříte, že vláda najde přijatelný kompromis pro všechny?
Já věřím, že ano. My jsme s odbory jednali opakovaně. Naposledy minulý týden v úterý jasně zaznělo, že vláda je připravená zvýšit platy ve veřejné sféře. Tedy nejenom lidem, kteří pracují ve školství, ale také například nepedagogičtí pracovníci nebo lidé, kteří pracují na úřadech práce. Ale obecně jsme připraveni hledat řešení a slíbili jsme, že během příštího týdne řekneme i konkrétní parametry. Jednáme o tom, je to spojeno i s jednáním o návrhu novely zákona o státním rozpočtu.

Podstatné je, že tedy se mají zvýšit platy ve veřejném sektoru ještě letos, ale odkdy?
Já si myslím, že s vysokou pravděpodobností to bude spojeno s novelizací zákona o státním rozpočtu, tzn. předpokládám, že to bude spíše od začátku září, že ten termín od 1. července už asi příliš reálný nebude, ale ještě o tom proběhne příští týden jednání předsedů koaličních stran a potom i při diskuzi na vládě ještě budeme finálně rozhodovat, jestli to bude červenec, nebo září.

Více zde.
 

kategorie Z médií