KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda je připravena reagovat na energetickou krizi v průběhu celého roku
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda je připravena reagovat na energetickou krizi v průběhu celého roku

Přidáno 19. 1. 2022
Ilustrační foto
Televizní noviny

Jak stát pomůže lidem, na které dopadá energetická krize, a jak bude vypadat důchodová reforma? To jsou některé z otázek, které ve středu moderátorka Bára Divišová položila ministrovi práce a sociálních věcí. Hostem pořadu Napřímo byl Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Senát bude ve čtvrtek rozhodovat o zvýšení příspěvku na bydlení, což je jeden z nástrojů, který má pomoci lidem v energetické nouzi. ,,Jsou odhady, které hovoří o 220 až 250 tisících lidí, kteří by tu pomoc mohli potřebovat," řekl Jurečka.

Prodlouží se Milostivé léto? ,,Momentálně nestíháme prodloužit Milostivé léto, které končí na konci ledna. Ale na úrovni koalice je dohoda, že bychom Milostivé léto udělali ještě v roce 2022," říká o opakování odpouštění dluhů Jurečka.

Řeč přišla také na důchodovou reformu. ,,Máme shodu na tom, že chceme minimální důchod, že chceme ocenit zásluhu za výchovu dětí. Ženy mívají nižší důchody, protože část kariéry obětovaly výchově dětí. Pak je potřeba posílit prvek mezigenerační solidarity," popisuje Jurečka a podle něj na všech těchto bodech se shodla celá komise napříč politickým spektrem a neočekává problémy.
Více zde.

kategorie Z médií