KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda by dotační pomoc měla přehodnotit a neměla příspěvek krátit o pojist
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Vláda by dotační pomoc měla přehodnotit a neměla příspěvek krátit o pojistné plnění

Přidáno 30. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Na jihu Moravy začalo bourání domů, které po řádění tornáda není možné opravit. Jak rychle se podaří obnovit zničené ulice? Do jaké míry pomůže Evropská unie? Otázky mimo jiné i pro předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku, který byl hostem Událostí, komentářů. 

„Situace se pomalu lepší. Je třeba si ale uvědomit, že práce nekončí tím, že se odklidí nepořádek z veřejných prostranstvích a dvorků. Celková obnova bude trvat klidně rok nebo dva. Opravy se týkají infrastruktury, rozvodů elektřiny, chodníků a celkové vybavenosti obce. Je zapotřebí také vysadit novou zeleň, protože například v Moravské Nové Vsi celá zeleň prakticky zmizela,“ uvedl předseda lidovců Marian Jurečka s tím, že lidé budou navíc potřebovat i podporu psychickou.

„Prosím vládu, aby přehodnotila dotační pomoc a byla více velkorysá. Mohla by zvýšit finanční pomoc z dvou na třeba tři miliony korun. Stát by navíc neměl dotaci krátit o pojistné plnění. Kompletní vybavení nemovitosti je výrazně přes pět milionů korun," podotkl k připravované finanční pomoci od vlády Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií