KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Válka je nečekaná výzva, se kterou se musíme potýkat všichni
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Válka je nečekaná výzva, se kterou se musíme potýkat všichni

Přidáno 30. 9. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je válka nečekanou výzvou, která má na schodek rozpočtu značný vliv, pokud chce vláda pomoci firmám a domácnostem. Tento názor vyjádřil v Událostech, komentářích České televize.

Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nikdo nemohl tušit, že přijde ruská invaze na Ukrajinu. „Přišla nečekaná výzva, se kterou se všichni musíme potýkat. Daleko závažnější výzva, než se kterou se musel potýkat Miroslav Kalousek, když byl ministrem financí – ve vší úctě k němu. Ale jestliže tady řešíme pomoci firmám, pomoci veřejnému sektoru, domácnostem, tak ono to prostě něco stojí,“ hájí vládní postup.

Jurečka není nadšen z kritiky opozice, která na zaznívá na účet vlády kvůli vysokému deficitu státního rozpočtu. „Byl bych rád, kdyby si to v hnutí ANO ujasnili. Jednou slyšíme kritiku, že jsme rozpočtově nezodpovědní (…) Pak přijde předseda hnutí Andrej Babiš, řízne tady více než dvacet návrhů, které znamenají zhruba 1,3 bilionu korun“.

Více zde.

kategorie Z médií