KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): V rámci III. pilíře podpoříme mladé rodiny s dětmi
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): V rámci III. pilíře podpoříme mladé rodiny s dětmi

Přidáno 26. 3. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce více podpořit mladé lidi s dětmi. Rodiny jsou zatíženy například hypotékou a nezbývají jim prostředky na penzijní připojištění. Příspěvek by mohl platit zaměstnavatel.

„Je na místě přemýšlet o krocích, které by zvýšily atraktivitu a podporu ve třetím pilíři pro mladé lidi, kteří po škole zakládají rodiny. Tito lidé často řeší hlavně bydlení, platí hypotéku a nezbývá jim dostatek financí na to, aby mohli spořit na penzijní připojištění. S ministrem financí jsem již na toto téma otevřel jednání. Chtěl bych umožnit, aby mladému člověku, který má děti, ale chybí mu prostředky, zaměstnavatel dával příspěvek na penzijní připojištění,“ řekl Marian Jurečka.
 
Ministr práce a sociálních věcí je přesvědčen, že by to zvýšilo atraktivitu práce pro zaměstnance a chce hledat cestu, jak podpořit mladé rodiny co nejefektivněji. „Je reálné, že taková podpora by mohla být schválena ještě do konce tohoto volebního období,“ věří Jurečka, který o tom pravidelně debatuje s ministrem financí.

Více zde.

kategorie Z médií