KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Úsporný energetický tarif musí pomoci v maximální možné míře
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Úsporný energetický tarif musí pomoci v maximální možné míře

Přidáno 17. 8. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vystoupil v pořadu Události komentáře České televize k chystanému úspornému energetickému tarifu. Ujistil veřejnost, že vláda jeho parametry upraví tak, aby z pomoci nevypadl žádný člověk, jehož stále dražší energie ohrožují.

„Úsporný energetický tarif musí pomoci v maximální možné míře. My k tomu ještě musíme doplnit a více zpřesnit některé parametry, tak aby ještě lépe pokrýval některé specifické potřeby například lidí, kteří žijí v jednočlenných domácnostech. Nebo lidí, kteří jsou více závislí na jiných zdrojích, než je elektřina nebo plyn,“ objasnil Jurečka.

Dále také ujistil, že vláda na správném nastavení příspěvku usilovně pracuje. „Nejpozději do konce srpna bude schváleno nařízení vlády, které nadefinuje konkrétní, závěrečné a jasné parametry, jak úsporný tarif bude fungovat. Platí, že vláda je připravena pomoci během celé topné sezóny tohoto i příštího roku. Základní objem financí bude přes 66 miliard korun. Budeme k tomu případně dolaďovat ještě i další parametry sociálního systému, příspěvků na bydlení a dalších nástrojů, abychom opravdu vykryli případná bílá místa, kde by se mohlo stát, že některá domácnost, některý odběratel by třeba měl problém s úhradou elektřiny, plynu nebo jiných zdrojů energie,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií