KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Úpravy valorizací i předčasných důchodů napravují nespravedlnosti stávajíc
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Úpravy valorizací i předčasných důchodů napravují nespravedlnosti stávajícího důchodového systému

Přidáno 11. 9. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu Otázky Václava Moravce uvedl, že návrh důchodové reformy předloží začátkem října. Prezidentem nedávno podepsané úpravy valorizací i předčasných důchodů napravují nespravedlnosti stávajícího důchodového systému.

Jurečka řekl, že změnu valorizace nechystá a že za zvoleným řešením si stojí. „V zákoně není chyba, toto jsme velmi podrobně diskutovali,“ zdůraznil. Podle Jurečky jde o odstranění neférovosti v tom, že by se lidem s nadprůměrnými důchody zvyšovaly důchody více než lidem s podprůměrnými důchody.

Vyjádřil se i k případnému řízení před ústavním soudem. „Jsme připraveni u Ústavního soudu velmi kvalitně obhájit naše kroky. Nejsou jednoduché, ale jakou vy máte odpověď pro děti a vnoučata dnešních důchodců? Jakou? Žádnou?“ obrátil se na bývalého ministra Karla Havlíčka (ANO).

Více zde.

kategorie Z médií