KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Uděláme maximum pro to, aby lidé energetickou krizi zvládli
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Uděláme maximum pro to, aby lidé energetickou krizi zvládli

Přidáno 2. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Novoroční projev premiéra republiky, energetická krize či programové prohlášení vlády. To byla témata pro předsedu KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, který byl hostem Studia ČT24.

„Nyní nás čeká informační kampaň, kterou je třeba zrealizovat v průběhu ledna. Chceme oslovit maximum lidí, kterých se energetická krize týká, ale také například starosty obcí. Musíme udělat co nejvíce pro to, aby lidé zvládli nastalou situaci a aby nikdo neskončil v dluhové pasti. Je třeba také říct, že tato pomoc není jakkoli omezována rozpočtovým provizoriem. Navazujeme na programy, které tu byly již před prvním lednem tohoto roku, my je jen parametricky upravujeme,“ uvedl Jurečka. Kabinet dle něj nadále počítá s tím, že dostane deficit státního rozpočtu pod 300 miliard korun, jak slíbili členové koalice již před volbami. „Plánujeme také zeštíhlit státní aparát. Stát musí být efektivnější, během následujících čtyř let tedy počítáme se snížením počtu úředníků a co největším využitím nástrojů digitalizace,“ vysvětlil ministr práce a sociálních věcí.

Co se týče programového prohlášení vlády, pracovali na něm ministři podle lidoveckého předsedy i během novoročního víkendu. „Jednotliví členové vlády chtějí mít své kapitoly hotové do pondělí 3. ledna. V úterý večer pak bude koaliční jednání pěti stran, kde je odsouhlasíme, aby na jednání Poslanecké sněmovny v polovině ledna bylo vše připraveno,“ doplnil Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií