KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Společný vyměřovací základ penzí bude platit i pro registrované páry
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Společný vyměřovací základ penzí bude platit i pro registrované páry

Přidáno 29. 5. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministr práce a sociálních věcí a předseda strany, byl hlavním hostem pořadu Týden v politice. Hlavním tématem rozhovoru byla důchodová reforma. Dostalo se ale také na pilotní projekt MPSV a České pošty. 

„Společný vyměřovacíovací základ penzí manželů, který zavedeme v rámci důchodové reformy, bude platit i pro registrované páry. Tato dobrovolná možnost bude primárně řešit nerovnost ve vyplácení důchodů. Jestli bude nějaká vůle na rozšíření i pro ty, kteří nejsou manželé nebo registrovaní partneři, to je samozřejmě na debatu. Já se k tomu úplně nekloním, protože si myslím, že právě manželství je jasná podmínka pro získání této možnosti," řekl v pořadu Týden v politice Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministr práce a sociálních věcí.

Promluvil také o pilotním projektu, na kterém bude MPSV spolupracovat s Českou poštou. „Pilotní projekt, který se bude týkat vyřizování žádostí o některé sociální dávky, chceme spustit na přelomu roku. Udělali bychom to třeba na některých vybraných pracovištích a vyhodnotili následnou zkušenost na základě co nejširší zpětné vazby," řekl ministr.

Více zde.

kategorie Z médií