KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Sociální a zdravotní systém dokáže nápor ukrajinských lidí zvládnout
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Sociální a zdravotní systém dokáže nápor ukrajinských lidí zvládnout

Přidáno 31. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Česká republika se potýká s velkou vlnou lidí, kteří u nás hledají bezpečný úkryt před válkou na Ukrajině. Jsme schopni tyto lidi začlenit do sociálního systému a poskytnout jim efektivní pomoc? Pozvání do Interview České televize přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

,,Sociální systém není tím úzkým hrdlem, se kterým se teď budeme potýkat v souvislosti s válečnou uprchlickou krizí. Ten by byl schopen zvládnout případně ještě větší objem lidí. Máme před sebou dvě nejklíčovější úzká hrdla a to je ubytování a kapacita školského vzdělávacího systému. Sociální a zdravotní systém to dokáže zvládnout," řekl Jurečka. 

Řeč byla také o tom, v jakých podmínkách Ukrajinci bydlí a s čím je potřeba počítat do budoucna. ,,Za obrovské podpory lidí jsme ukázali, že jsme schopni celou situaci zvládnout. Většina uprchlíků bydlí v rodinách a dobrém prostředí. Za to je potřeba těm lidem poděkovat. Nyní jsou před námi další kroky, které musíme udělat v rámci adaptace," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií