KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Snahy ministryně Maláčové jsou marné. Pokud opravdu chtěla důchodovou refo
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Snahy ministryně Maláčové jsou marné. Pokud opravdu chtěla důchodovou reformu, měla ji dělat před rokem

Přidáno 21. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanecká sněmovna má na mimořádné schůzi rozhodnout o navýšení důchodů nad zákonnou valorizaci. Poslanci vyloučili firmy z Ruska a Číny z dostavby Dukovan. Očkování se podle opozice po prvotních problémech rozběhlo. Témata nad kterými diskutoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Týden v politice.

Minulý týden prošel Sněmovnou zákon Lex Dukovany. „Pro nás byla velmi zásadní a důležitá záruka toho, že v tendru nebude figurovat Čína a Rusko. Je to jednou pro vždy jasně dáno i pro budoucí vládu,“ uvedl k diskutované dostavbě elektrárny Dukovany Marian Jurečka.  

Důchodovou reformu dotáhneme do konce
 „My chceme, aby se tento návrh projednal, a to v rámci druhého i třetího čtení. Tudíž nepodpoříme to projednání ve zrychleném řízení. Pro KDU-ČSL je důležité, aby došlo ke zvýšení penzí i pro maminky, které vychovávaly děti, a také vdovám a vdovcům,“ upřesnil předseda ke středeční mimořádné schůzi Sněmovny. Podle Jurečky je důležité, aby koalice SPOLU našla při zvyšování důchodů společné slovo. Podle některých koaličních kolegů totiž na navyšování důchodů momentálně nejsou peníze ve státním rozpočtu. „Sice se tu za poslední roky zvyšují důchody i nad rámec zákonné inflace, ale ty nůžky zůstávají stále stejně rozevřené. Ti, kteří měli málo před pěti lety, tak mají málo i dnes. Týká se to například už zmíněných vdov a vdovců a maminek,“ řekl Jurečka s tím, že věří v podporu koalice SPOLU. Snahy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové o důchodovou reformu pak předseda označil za marné.

Více zde. 

kategorie Z médií