KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Slova o možné Hamáčkově vlastizradě? Řekl bych to znovu stejně
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Slova o možné Hamáčkově vlastizradě? Řekl bych to znovu stejně

Přidáno 6. 5. 2021
Ilustrační foto
Ptám se já

Vicepremiér Jan Hamáček je ve vážném podezření ze spáchání vlastizrady, prohlásili zástupci koalice Spolu. To vše přichází v době, kdy koalice shání podpisy na vyslovení nedůvěry vládě. Jaké kroky budou následovat? Hostem Ptám se já byl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

Sněmovna o kauze  cesty vícepremiéra Jana Hamáčka už v úterý jednala  na uzavřeném jednání. Do budovy dolní komory dorazil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, policejní prezident Jan Švejdar a šéf BIS Michal Koudelka. Dorazil i šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun a ředitel rozvědky Marek Šimandl. Nikdo z nich se však nedostal ke slovu. Schůze byla přerušena s tím, že  pokračovat by měla ve středu večer.  

V úvodu rozhovoru padla otázka týkající se adekvátnosti reakce na článek Seznam zpráv, která zazněla na tiskové konferenci koalice Spolu a týkala se podezření z vlastizrádného jednání.
"Já bych na svém  včerejším vystoupení  neměnil ani slovo, ani čárku. Řekl bych to úplně stejně. Tím, že  Jan Hamáček podal dnes žalobu na Janka Kroupu a Seznam, nic nevysvětlil. K omluvě nevidím důvod," řekl v Ptám se já  Marian Jurečka a dodal: "Postupval jsem velmi korektně a obezřetně, aby se ty věci mohly napřed vysvětlit. Neřekl jsem, že to tak je definitivně. Snažil jsem se brát vážně informace, které přinesla média, ale důkazy má přinést jednání Sněmovny."

Více zde.

kategorie Z médií