KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Sleva na pojistném motivovala zaměstnavatele zaměstnávat více lidí na zkrá
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Sleva na pojistném motivovala zaměstnavatele zaměstnávat více lidí na zkrácený úvazek

Přidáno 5. 2. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

O zkrácené úvazky je v Česku dlouhodobě velký zájem, zaměstnavatelé je ale z různých důvodů neradi poskytovali. To se však loni změnilo. Díky nově zavedené slevě na pojistném pro zaměstnance na zkrácených úvazcích, za kterou stojí Ministerstvo práce a sociálních věcí, se počet zaměstnavatelů nabízející tyto úvazky výrazně zvýšil. Slevu za minulý rok využilo 21 260 zaměstnavatelů a týkala se více než 80 000 zaměstnanců.

„Dlouhé roky se o tom mluvilo, ale nebyla tady motivace pro zaměstnavatele, aby částečné úvazky více nabízeli,“ komentoval situaci ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), pro kterého byla pomoc skupinám, kterých se zkrácené úvazky týkají, jednou z hlavních priorit. 
 
Slevu je možné uplatnit na každého zaměstnance, který využívá zkráceného úvazku, je starší 55 let, mladší 21 let nebo je stále studentem, vychovává dítě mladší 10 let nebo pokud je zaměstnancem osoba se zdravotním postižením. Do budoucna se uvažuje i o slevě na zaměstnance, kteří se vracejí z výkonu trestu. 
 
Více zde.

kategorie Z médií