KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Situace není jednoduchá, snažíme se dělat kroky srozumitelně a včas, i kdy
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Situace není jednoduchá, snažíme se dělat kroky srozumitelně a včas, i když to není jednouché

Přidáno 23. 11. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vystoupil ve speciálu Jak z krize na CNN Prima News, ve kterém se vyjádřil k hrozícímu propouštění zaměstnanců firmami, které mají energeticky náročný provoz. Dalším tématem debaty byla energetická krize, ale také vyjádření bývalého prezidenta Václava Klause o chaosu ve vládě.

„Malé a střední firmy mohou počítat se zastropováním cen energií v příštím roce. Finalizujeme také podporu pro velké podniky, která by začala platit v lednu následujícího roku. Nyní stále platí podpora v rámci dočasného krizového rámce, která energeticky náročným firmám pokryje až 80 % jejich nákladů na energie. Přínosem je také zajištění komodit, jako je například plyn, ropa, benzín i nafta, kterých jsme zajistili dostatek, což není v dnešní době samozřejmost,“ uvedl Jurečka.

„Člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu, se nemůže vyjadřovat k chaosu ve vládě. Situace není jednoduchá, snažíme se dělat kroky srozumitelně a včas, i když to není jednouché,“ zdůraznil Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií