KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Senioři dostanou své peníze, řekl Jurečka. V červnu se důchody znovu zvýší
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Senioři dostanou své peníze, řekl Jurečka. V červnu se důchody znovu zvýší

Přidáno 16. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Vláda podle předsedy KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky chystá na červen mimořádnou valorizaci důchodů kvůli inflaci. Uvedl to v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Míru zvýšení penzí nesdělil, ještě podle něj není vyčíslena. Zároveň řekl, že vláda daně zvyšovat nehodlá, v koalici je ale podle něj shoda na valorizaci spotřební daně z tabáku či alkoholu.

O zvýšení důchodů Jurečka mluvil v souvislosti se středečním tvrzením bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), podle něhož vláda bude muset sáhnout na platy a důchody, aby letos dosáhla slibovaných úspor rozpočtu ve výši 80 miliard korun. ,,Babiš mluvil o důchodech. Straší naprosto neférově naše seniory. Ale proběhla valorizace důchodů, kterou schválila minulá vláda. Bude schválena mimořádná valorizace v červnu. Senioři dostanou své peníze,” vysvětlil Jurečka s tím, že kabinet rozhodl o zvýšení platů vybraných profesních skupin a v případě důchodů bude postupovat v souladu se zákonem.

Dalším tématem bylo zvýšení spotřební daně u některých výrobků. ,,Je možné, že v některých daních dojde k valorizaci - spotřební daně, daně z tabáku, alkoholu, hazardu. V principu je na tom v koalici shoda,” dodal Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií