KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL) se chce v rámci českého předsednictví EU zaměřit na uprchlíky i energeticko
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL) se chce v rámci českého předsednictví EU zaměřit na uprchlíky i energetickou krizi

Přidáno 29. 6. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) označil za hlavní priority svého resortu pro nadcházející české předsednictví Evropské unii zvládnutí uprchlické krize vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině či vypořádání se s probíhající energetickou krizí. Kroky chce koordinovat na úrovni celé Unie.

„Česko bude podruhé předsedat Evropské unii, věříme, že tento půlrok bude úspěšnější než ten minulý, protože Evropa potřebuje stabilitu, politiky, kteří dokáží dobře rozhodovat,“ řekl na úvod úterního brífinku Jurečka.

Do agendy resortu práce po dobu českého předsednictví se podle Jurečky logicky propisují priority představené na vládní úrovni. „Je to válka na Ukrajině a její dopady z pohledu uprchlické krize, které čelíme jako státy střední a východní Evropy. Určitě se budeme soustředit na to, jakým způsobem Evropa tuto uprchlickou vlnu zvládá – integraci, adaptaci těchto lidí, jak zvládáme finanční nároky, které s tím jednotlivé členské státy mají,“ vyjmenoval Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií