KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): S daty z projektu Česko 2022: Život k nezaplacení spolupracujeme velmi úzc
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): S daty z projektu Česko 2022: Život k nezaplacení spolupracujeme velmi úzce. Promítá se to i do našich rozhodnutí

Přidáno 12. 5. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Do jaké míry mohou Ministerstvo práce a sociální věcí i jiné vládní resorty a instituce využít výsledky projektu Českého rozhlasu a společnosti PAQ Research k dopadům inflace na české domácnosti a jejich výdaje? Co vypovídají údaje o schopnosti domácností vyrovnávat se s nynější sociálně-ekonomickou situací, využívat podpory od státu, ale i přizpůsobovat své priority, co se týká výdajů? Pozvání do Českého rozhlasu přijal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

,,Máme data, s kterými pracujeme jako ministerstvo, máme data od Českého statistického úřadu a máme samozřejmě také naše údaje o občanech, které jsou v našem sociálním systému v rámci Úřadu práce. Máme k tomu také data ČSSZ. Zde vidíme vývoj příjmu občanů. Musím říci, že velmi úzce spolupracujeme s daty, která máme od týmu Daniela Prokopa. Myslím si, že je důležité mít širokou datovou základnu a debatovat s lidmi, kteří se této problematice věnují již nějaký čas," řekl Jurečka. 

Řeč byla také o tom, k čemu jsou tyto statistiky dobré. ,,Na datech vidíme, že nám narůstá počet lidí, kteří nejsou schopni uhradit výdaj přes 10 tisíc korun. Zvyšuje se nám množina lidí, kteří se začínají dostávat do příjmové chudoby a to jsou věci, které promítáme do těch rozhodnutí vlády," uvedl Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií