KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Rodinný vyměřovací základ ocení dobu strávenou na mateřské dovolené
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Rodinný vyměřovací základ ocení dobu strávenou na mateřské dovolené

Přidáno 30. 11. 2023
Ilustrační foto
Frekvence 1

Důchodová reforma zajistí důstojný a férový důchod i pro naše děti a vnoučata. Penze přitom budou nadále pravidelně růst. Za deset let by měl průměrný důchod dosáhnout až 30 tisíc korun. O důchodové reformě hovořil v Press klubu Frekvence 1 ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Dnešní důchodci velmi oceňují zavedení výchovného, které představuje pro naše maminky obrovskou satisfakci za to, že nás v produktivním věku vychovaly a následně za to byly systémem finančně potrestány. 500 korun měsíčně, které jim přiznáváme, je něco, co jim zůstane do konce života,“ uvedl ministr.

Lidovecké výchovné však není zdaleka jediným prorodinným prvkem, který KDU-ČSL v důchodové oblasti představila. „Pro budoucí generaci bude podstatná změna v tom, že výchovné u prvního a druhého dítěte bude efektivně nahrazeno rodinným vyměřovacím základem, který dobu, již stráví rodič na mateřské dovolené, ocení hodnotou odvodu z průměrné mzdy v daném roce. Už nikdy tedy rodič nebude systémem trestán za to, že vychovává děti nebo že pečuje o osobu blízkou. Tato opatření směřují také k nezbytnému zachování mezigenerační solidarity,“ vysvětlil Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií