KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Rodiče a samoživitelé jsou nejzranitelnější skupina, proto na ně míří vlád
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Rodiče a samoživitelé jsou nejzranitelnější skupina, proto na ně míří vládní podpora

Přidáno 13. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Česká republika se stejně jako okolní státy potýká se zdražováním. Je vládní podpora rodinám a domácnostem dostatečná? Pozvání k diskusi do Máte slovo přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

,,Musíme si uvědomit, že rodiče s dětmi, samoživitelky a samoživitelé jsou tou nejzranitelnější skupinou v České republice. Podpora rodin však není postavena pouze na příspěvku 5 tisíc korun. Je zde celá řada dalších opatření, zároveň jsme také rozšířili a zvýšili životní a existenční minimum. To se propisuje do dalších osmi typů podpor. Dnes je to necelých 400 tisíc lidí, kteří na tuto podporu dosáhnou," řekl Jurečka. 

Řeč byla také o tom, proč bude příspěvek 5000 korun vyplácen právě v srpnu. ,,Myslím si, že každý rodič chápe ten argument, že největší výdaj má rodina na přelomu srpna a zaří. Já mám doma pět dětí a vím, kdy nakupujeme výbavu do školy a kolik to tu rodinu stojí. Znovu také opakuji, že vláda dělá další opatření na pomoc rodinám, zranitelným osobám a seniorům," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií