KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pro náhradu mzdy v karanténě či izolaci platí stejná pravidla, jako minulý
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pro náhradu mzdy v karanténě či izolaci platí stejná pravidla, jako minulý rok

Přidáno 10. 1. 2022
Ilustrační foto
TV NOVA

Jak bude fungovat náhrada mzdy? Dostanou příspěvky i živnostníci? A plánuje vláda větší digitalizaci? Na tyto a další otázky odpovídal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ve Snídani s Novou.

,,Pokud jde o finanční náležitosti, bude to platit úplně stejně jako v minulém roce. Máme tady tzv. izolačku, která nám pomůže dorovnat výši příjmu, abychom nepadali příjmově a neměli strach z nástupu do karantény či izolace. Pro rodiče platí ošetřovné tak, jak ho znají z loňského roku. Tyto nástroje jsou v tomto okamžiku schváleny do 28. února, pokud bude potřeba, prodloužíme je,” vysvětlil Jurečka.

Podle lidoveckého ministra mají zaměstnavatelé také stále nárok na čerpání kompenzací z programu Antivirus. ,,V tento okamžik stále plně běží program Antivirus A, od prvního ledna tohoto roku jsme zastavili program Antivirus B. Zároveň jsme jasně jako vláda řekli, pokud se zjistí, že varianta omikron plošně ochromuje firmy a naše podnikatele v České republice, tak jsme připraveni tento krok znovu přehodnotit,” dodal Jurečka s tím, že dělá maximum pro to, aby zde byl mezitím hotový kurzarbeit, který vládě umožní lépe cílit podporu tam, kde je potřeba.

Více zde. 

kategorie Z médií