KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Předpokládám, že nová verze státního rozpočtu bude schválena
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Předpokládám, že nová verze státního rozpočtu bude schválena

Přidáno 9. 2. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Nový upravený návrh rozpočtu na letošní rok počítá s příjmy přes jeden 1 bilion a 600 miliard korun a výdaji 1 bilion a 900 miliard korun. Schodek má činit 280 miliard, což je téměř o 100 méně, než navrhovala předchozí vláda. Situaci přišel do úterních Událostí, komentářů okomentovat ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

,,Předpokládám, že bude schválen, jsme dohodnuti. Nejdeme ale ve škrtech, které by se dotýkaly lidí, například v sociální či důchodové oblasti. Zde žádné tupé škrty dělat nebudeme. Počítáme s mimořádnou valorizací důchodů, pomocí lidem zasaženým energetickou krizí, růst platů pro pracovníky v první linii, atd.," uvedl Jurečka. 

Ministr také uvedl, kde bude vláda škrtat a šetřit. ,,Jedná se o běžné provozní výdaje resortů, výdaje, které se týkají plateb za IT, právní služby, fotografie na Instagram. Dále jsme hledali úspory, které se týkaly například národních investičních dotačních programů. Tyto věci můžeme dělat z evropských zdrojů,” doplnil ministr.

Více zde. 

kategorie Z médií