KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Předpokládám, že mimořádnou valorizaci důchodů provedeme na podzim. Řádově
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Předpokládám, že mimořádnou valorizaci důchodů provedeme na podzim. Řádově to bude o sto koruny

Přidáno 7. 4. 2022
Ilustrační foto
TV NOVA

Jak letos proběhne valorizace důchodů? Bude nutné navýšit rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu? Pozvání do Snídaně s novou přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

,,Zatím nemám přesný podklad, abych teď řekl, o kolik zvýšíme důchody. Pokud to ale nastane a my předpokládáme, že ano, tak bychom někdy na závěr roku, na podzim valorizaci důchodů provedli. Řádově by to bylo opět o sto koruny. Přesnou částku stanovíme. Jednalo by se o mimořádnou valorizaci, kde můžeme valorizovat pouze o procenta. Tedy všem," řekl Jurečka.

Řeč byla také o důchodové reformě. ,,Já jsem sestavil pracovní skupinu, která má za úkol několik věcí. Například rozvíjet některé věci, které rozjela minulá vláda nebo dopracovat návrhy některých parametrů. Chci k tomu také přizvat zástupce všech politických stran, tedy i opozice," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií