KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc vlády cílí na ty nejohroženější
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc vlády cílí na ty nejohroženější

Přidáno 7. 7. 2022
Ilustrační foto
fintag.cz

Ke zvyšováním platů ve veřejné sféře ministr Jurečka (KDU-ČSL) v podcastu FinTag.cz zdůrazňuje, že vláda hledá v případě pomoci proti inflaci cílená opatření, nikoli plošná. Nechce, aby nízkopříjmové domácnosti upadaly do chudoby, ztrácely bydlení a dostávaly se do složitých sociálních situací. V této souvislosti pak i vysvětluje, proč vláda nemůže dorovnat platy stáních zaměstnanců o inflaci.

„Požadavek odborů zní, udělejte takové navýšení, které bude lidem garantovat, že se jim nesníží jejich kupní síla. Tak to říkám, že nejsme schopni udělat,“ vyjasňuje dlouhodobé stanovisko vlády Jurečka.

Argumentuje tím, že navyšování platů o inflaci ve veřejném sektoru by dál roztočilo inflační spirálu. A dle něj je třeba vidět i další opatření, která vláda činí na zmírnění dopadů inflace.

„To znamená například úsporný energetický tarif. To je 66 miliard korun. Ty půjdou na podporu domácností a částečně i firem… Takže je potřeba vidět i tyto kroky vlády, protože i ty domácnostem a lidem pomáhají udržet jejich kupní sílu,“ vysvětluje s tím, že to samé říká i odborovým předákům.

Více zde.

kategorie Z médií