KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc s drahými energiemi je připravena pro začátek topné sezóny
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc s drahými energiemi je připravena pro začátek topné sezóny

Přidáno 15. 7. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Podle ministra práce a sociálních věcí a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky je podpora domácnostem v podobě úsporného energetického tarfu připravena pro začátek topné sezony. Jurečka také upozornil, že o jakékoli formě sektorové daně je třeba uvažovat teprve poté, co proběhne analýza jejích eknomických dopatů, zejména na nezaměstnantost.

Ministr ujistil veřejnost, že vláda lidem s placením účtů za drahé energie pomůže. „Detaily pomoci byly představeny dnes jak na plénu Poslancké sněmovny, tak na jednání hospodářského výboru. I veřejnost již zná detaily toho, jak bude ta pomoc koncipovaná a jaký bude mít rozsah. Pro nás je nyní klíčové, že je vše připraveno pro začátek topné sezóny. Je bohužel také důležité si uvědomit, že do listopadu distributoři ještě dost možná zvednou ceny. Takže ta pomoc opravdu přichází v momentě, kdy je potřeba. A důležité je, že jsme se ve Sněmovně dokázali dohodnout, tak aby vláda tu pomoc v objemu 66 miliard korun mohla občanům i firmám v České republice dodat," vysvětlil ministr.

Jurečka také upozornil, že vláda sice o něčem, jako je je sektorová daň, uvažuje, ale musí pečlivě zvážit dopady na tuzemskou ekonomiku, zejména na nezměstnanost. „Měli bychom se bavit o nějakém principu solidarity. Existují tací, o nichž víme, že mají kapacitu být solidární. Když některé firmy dočasně více daňově zatížíme, nebude to znamenat problém pro jejich provoz, a tedy to nezpůsobí ani nárůst nezaměstnanosti. Protože my máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě a to je třeba zachovat kvůli zachování sociálního smíru v České republice, kvůli schopnosti překonat tuto krizi," upozornil předseda.

Více zde.

kategorie Z médií