KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pomáháme, protože jsme lidé a pomoc nabídneme maximálnímu počtu lidí z Ukr
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pomáháme, protože jsme lidé a pomoc nabídneme maximálnímu počtu lidí z Ukrajiny

Přidáno 6. 3. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Již přes týden probíhá válka na Ukrajině, kdy na její území agresivně vtrhly jednotky ruské armády. Co může pro obyvatele Ukrajiny prchající před válkou Česká Republika udělat? Jaké dopady bude mít válka na naše obyvatele? Pozvání do Partie k okomentování situace přijal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

,,Pro Českou republiku je v tomto středoevropském prostoru nutné učinit tři kroky. Maximální podpora Ukrajiny vojensky a diplomaticky, zvládnout uprchlickou humanitární krizi a maximální pomoc našim občanům, na které budou dopadat negativní důsledky války,” uvedl Jurečka. 

Řeč byla také o konkrétní pomoci, kterou nyní Česká Republika pro Ukrajince poskytuje. ,,Pamatujeme na obyvatele Ukrajiny, spousta materiálů je také v ukrajinštině. Spolupráce mezi ministerstvy a kraji probíhá dobře. Byl jsem se podívat v asistenčním centru na aktuální situaci, abychom těm lidem mohli poskytnout to nejlepší, co můžeme. Myslím si, že Česká Republika dělá v těchto dnech maximum možného a jsem na to hrdý,” dodal Jurečka. 

Více zde.

kategorie Z médií