KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pět tisíc v srpnu pomůže s největšími výdaji
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pět tisíc v srpnu pomůže s největšími výdaji

Přidáno 6. 6. 2022
Ilustrační foto
Právo

Vláda naplánovala výplatu pětitisícového příspěvku domácnostem s příjmem do milionu korun hrubého ročně na srpen, aby pomohl s největšími výdaji na začátku školního roku. Právu to řekl vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Také mluvil o dalších opatřeních, jimiž Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje podpořit občany.

Proč ty peníze domácnosti dostanou až v srpnu?
Z praktického hlediska – a říkám to jako táta pěti dětí – jsou v rodinách největší výdaje na přelomu srpna a září. Děti jdou do školy, potřebují vybavit, zaplatit kroužky a podobně. Samozřejmě se v té době budou kumulovat i dopady inflace. Navíc je to i reálný termín, kdy jsme schopni výplatu realizovat.

Vláda schválila i zjednodušení příspěvku na bydlení. V čem bude spočívat?
Lidé už nebudou muset znovu chodit podávat žádosti o příspěvek vždy k 1. červenci, bude přiznáván na dobu neurčitou. Chceme také zjednodušit a upravit formulář žádosti. Nebudeme chtít po lidech, aby nám čtvrtletně nosili všechny potřebné doklady. Toto období bude nově půlroční s tím, že když se v mezidobí něco změní, tak nám to ale musejí nahlásit.
Více zde.

kategorie Z médií