KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Odstraňujeme překážky, které rodičům brání vrátit se do práce
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Odstraňujeme překážky, které rodičům brání vrátit se do práce

Přidáno 23. 5. 2024
Ilustrační foto
Echo24.cz

Ve středu vláda schválila novelu zákona o dětských skupinách, kterou předložil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Novela zavádí zcela novou formu předškolního vzdělávání, takzvané sousedské dětské skupiny. 

Povinnost pro obce zajišťovat místo pro děti se kromě školek nově rozroste i o dětské skupiny. „Bude povinnost zajistit dětem nad tři roky místo v dětské skupině. Pokud se to nepodaří v mateřské škole či dětské skupině v externím subjektu, neziskové organizaci, firmě či sousední obci, tak bude rodiči obec poskytovat kompenzace, aby si to mohl zabezpečit sám. Jde nám hlavně o podporu rodičů,“ řekl Marian Jurečka.

Sousedské dětské skupiny budou určeny pro kolektivy o nejvýše čtyřech dětech. Hlídané budou jednou osobou, která splní podmínky předepsané v zákoně, přičemž oprávnění k poskytování služby by udělovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Všechna tato opatření podle ministra Jurečky směřují k odstranění bariér, které rodičům brání v návratu do práce.

Více zde
 

kategorie Z médií