KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Oceňuji snahu koalice a opozice najít shodu na důchodové reformě
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Oceňuji snahu koalice a opozice najít shodu na důchodové reformě

Přidáno 2. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) vnímá pozitivně skutečnost, že vládní koalice i opozice mají vůli hledat kompromis ve věci reformy penzijního systému. V pořadu Události, komentáře na ČT ministr objasnil nezbytnost reformy i některé kroky, které povedou k větší přehlednosti v systému.

Mariana Jurečku čeká ještě řada jednání s opozicí ohledně penzijní reformy. Ze společné schůzky, kterou uspořádal prezident Petr Pavel, má dobrý pocit. „Z mé strany a ze strany vládní koalice je vůle najít shodu na této klíčové reformě s opozicí. Schůzka u pana prezidenta mi potvrdila, že zde ta vůle najít shodu napříč politickým spektrem je, z čehož mám radost. Je třeba si uvědomit, že jde o víc než o politiku. Jde o naši zemi, naše děti a vnoučata. Cílem jsou důstojné a spravedlivé důchody,“ řekl ministr práce a sociálních věcí.
 
Ministr Jurečka mimo jiné chce, aby byl penzijní systém pro občany České republiky přehlednější. K tomu má přispět důchodová reforma. „Současný systém je nepřehledný, protože dnešní padesátníci sami ani neví, kdy půjdou do důchodu. Férové by přece bylo, aby měl každý k dispozici informaci o svém odchodu do penze včas, ideálně patnáct let předem,“ vysvětlil Marian Jurečka.  

Více zde

kategorie Z médií