KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Ocenění rodičů se dostává na hodnotu, která není důstojná ani férová. Prot
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Ocenění rodičů se dostává na hodnotu, která není důstojná ani férová. Proto prosazuji zvýšení rodičáku

Přidáno 29. 5. 2023
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka kromě důchodové reformy řeší například i zvýšení rodičovského příspěvku. V rozhovoru pro Seznam Zprávy byl právě rodičák hlavním tématem.

„Já preferuju zvýšení o 50 000 korun, nejpozději k 1. lednu příštího roku. Ocenění rodičů se dostává na hodnotu, která není důstojná ani férová,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v rozhovoru pro SZ Byznys.

„Debata o detailech ještě běží. Záměr by podle odhadu expertů odsál ze státního rozpočtu pět až šest miliard. A já jsem si toho vědom. Budu muset najít peníze jinde a bude to navázané na úspory. Já je v resortu taky hledám. Například v oblasti podpory zaměstnanosti. Systém chci ztransparentnit. Chci, aby byl přísnější na ty, kteří často chodí na pracovní úřad, cyklí se tam,“ upřesnil ministr k ohlášené revizi sociálních dávek.

Více zde.

kategorie Z médií