KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Obavy občanů České republiky mi nejsou lhostejné
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Obavy občanů České republiky mi nejsou lhostejné

Přidáno 28. 11. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl včera hostem pořadu Události, komentáře na ČT24. Ministr práce a sociálních věcí plně chápe, že občané České republiky prožívají náročné období. Obavy lidí ze zdravotnictví, školství i kultury vnímá jako oprávněné. Jejich problémy hodlá ministr cíleně řešit. Sociální dialog shledává Marian Jurečka zcela zásadním.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka zrušil svůj původní program, aby mohl se stávkujícími osobně promluvit. Právě diskuzi s občany považuje za klíčovou. „Hovořil jsem se zástupci stávkujících, navštívil jsem úřady, kde se stávkovalo. Byl jsem i na demonstraci na Malostranském náměstí, kde jsem s lidmi komunikoval tváří v tvář. Považuji to jako svou občanskou a profesní povinnost. Jako ministr práce a sociálních věcí mám odpovědnost za sociální dialog,“ řekl předseda KDU-ČSL. 
 
Marian Jurečka je připraven hledat s odbory společný kompromis. „Za sebe a Ministerstvo práce a sociálních věcí mohu říct, že si velmi přejeme najít společný kompromis. Příští týden se koná řádné jednání tripartity, kde budeme hovořit o tom, jaké reálné řešení jsme společně schopni pro dobro občanů České republiky najít,“ ubezpečil ministr.

Více zde.

kategorie Z médií