KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL) o požáru v Českém Švýcarsku: Čeští občané umí pomoci, když je potřeba
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL) o požáru v Českém Švýcarsku: Čeští občané umí pomoci, když je potřeba

Přidáno 27. 7. 2022
Ilustrační foto
TV Nova

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka přijal pozvání do pořadu Snídaně s Novou. Rozhovořil se mimo jiné o pomoci, kterou jeho resort připravuje pro lidi postižené požárem v Českém Švýcarsku. Také pochválil Čechy, kteří lidem postiženým přírodními katastrofami dlouhodobě posílají velké objemy financí, aby jim pomohli.

Zajímá nás, jakou pomoc ministerstvo práce sociálních věcí chystá obětem požáru, který se odehrává v Národním parku České Švýcarsko?
Každý, kdo je tím požárem postižený a přišel o domov buď trvale, nebo dočasně, by se měl obrátit na úřad práce, kde je připravena mimořádná okamžitá pomoc. Teď jednorázově lze získat zhruba 69 000 Kč. Je možné, že za určitých okolností umožníme tu žádost podat i opakovaně.

Zmiňoval jste, že to je okamžitá pomoc. Počítá se nějak s pomocí v tom dlouhodobém horizontu?
Poté, co se požár podaří zvládnout, uvidíme například, jakým způsobem budou reagovat pojišťovny, kolik těch objektů bylo pojištěných. Po tornádu v loňském roce stát dokázal vyplnit, co bylo potřeba. Vyplnit, protože Češi opět ukazují, jak se v těchhle těžkých momentech umí semknout a pomáhat si. Už nyní se vybralo několik milionů korun. Já tady dlouhodobě říkám, že zaplaťpánbůh česká duše je opravdu dobrá duše, která umí pomoci, když je to potřeba.

Více zde.

kategorie Z médií