KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nový ministr zahraničních věcí by neměl být loutkou v rukách Hradu
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nový ministr zahraničních věcí by neměl být loutkou v rukách Hradu

Přidáno 14. 4. 2021
Ilustrační foto
Události, komentáře

Ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím nechce přejít na resort zahraniční, jak by si přál jeho stranický šéf Jan Hamáček. Místo něj tedy navrhuje ČSSD do funkce ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka, nynějšího náměstka ministra vnitra. V čele ministerstva zahraničí po sjezdu sociálních demokratů skončil Tomáš Petříček. Téma rozebíral v pondělních Událostech, komentářích předseda lidovců Marian Jurečka a sociální demokrat Jiří Dienstbier.

„Pro mě je to jméno, které skoro vůbec neznám. Zaregistroval jsem ho jako náměstka ministrů Stropnického a Zaorálka. Mě zaujala informace, kterou jsem si přečetl, že neobhájil ve výběrovém řízení pozici náměstka ministra zahraničí a poté z toho postu odešel. Pro mě je ale nyní důležité, aby jeho mise na ministerstvu zahraničí byla úspěšná, aby hájil zájmy České republiky a uměl odolat tlakům, které jsou dlouhodobě vedeny z Hradu vůči zahraniční politice naší republiky. Naši zahraniční politiku má definovat vláda a ministr zahraničních věcí. Takže bych si přál, aby nebyl loutkou, aby se uměl chovat sebevědomě a aby dělal to, co ministr zahraničních věcí dělat má,“ uvedl Marian Jurečka.
 
Více zde.

kategorie Z médií