KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nouzový stav potřebuje nejen vláda, ale také hejtmané krajů
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nouzový stav potřebuje nejen vláda, ale také hejtmané krajů

Přidáno 20. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanecká sněmovna schválila 19. května prodloužení nouzového stavu, který má pomoci s krizí spojenou na Ukrajině. Jaký to bude mít vliv na život pro občany v České republice? Pozvání k okomentování do Událostí, komentářů přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

,,Jsou zde hlavní čtyři důvody, proč nouzový stav vláda potřebuje. Nepotřebuje ho ale jen vláda, ale také hejtmané. Jsou zde následující důvody, jako jsou například zrychlené procesy a řízení v rámci resortů vnitra a práce a sociálních věcí. Zde naopak tyto kroky pomáhají dministrovat některé úkony, které se týkají i českých občanů. Další důvod se týká operativnosti z pohledu řízení krajů a hejtmanů, o to stojí všichni hejtmani. Pak je zde další silný důvod, kterým je stav nouze a opatření, díky kterému se plní více jak měsíc zásobníky s plynem v ČR, abychom je měli plné na zimní sezonu," řekl Jurečka. 

Řeč byla také o tom, jak se nouzový stav dotkne českých občanů. ,,Dnes jsem jasně říkal, že se tento stav nouze nedotýká negativně žádného občana. Neomezuje žádná práva a svobody českých občanů, firem a živnostníků. Řešení problematiky Romů na nádražích nemá s nouzovým stavem nic společného," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií