KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nerozumím tomu, proč je Rakousko proti vstupu Ukrajiny do Evropské unie
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nerozumím tomu, proč je Rakousko proti vstupu Ukrajiny do Evropské unie

Přidáno 26. 4. 2022
Ilustrační foto
Rádio Z

Vládní KDU-ČSL na víkendovém sjezdu v Ostravě zvolila svým předsedou znovu vicepremiéra a ministra práce Mariana Jurečku. Prvním místopředsedou strany se stal Jan Bartošek. Lidovecký sjezd zároveň odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu a shodl se na plné podpoře co nejrychlejšího vstupu Ukrajiny do Evropské unie. Tato témata rozebrala se staronovým předsedou křesťanských demokratů Marianem Jurečkou moderátorka Petra Květová Pšeničná. 

,,Nerozumím přístupu Rakouska. Pokud chceme mít stabilitu v této části Evropy, do budoucna je nutné, aby se Ukrajina stala součástí EU. Myslím si, že by politici z České republiky měli sehrát podobnou roli, jako sehrávali naši rodáci. Jedná se například o Madeleine Albright, která velmi pomohla k tomu, abychom vstoupili do NATO. S ohledem na naši historii máme velmi blízko k lidem na Ukrajině a rozumíme jim. Nám bylo pomoženo tehdy, my bychom měli pomoci nyní," řekl Jurečka.  

Řeč byla také o pomoci při navyšování životních nákladů. ,,Připravujeme další kroky pomoci českým domácnostem. Nyní se snažíme dobře parametricky nastavit možnost, která by byla směřována přímo na rodiče, rodiny a samoživitele, kteří mají děti, protože to je velmi zranitelná skupina obyvatel. Dále pro osoby se zdravotním postižením, tam musíme velmi intenzivně pomoci, " uvedl Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií